Profil kamerzysty na Instagramie
Profil kamerzysty na youtube
Profil kamerzysty na Facebooku

Kamerzysta Żuromin,  Kamerzysta Toruń, Wesele Toruń, Wesele Żuromin, Film ślubny Toruń, Kamerzysta Ciechocinek, Film ślubny Żuromin, Kamerzysta na ślub Żuromin, Kamerzysta na ślub Toruń, Kamerzysta na ślub kujawsko pomorskie, kamerzysta na ślub Sierpc, filmowanie z drona, film z lotu ptaka, sesja ślubna, Kamerzysta kujawsko pomorskie, Kamerzysta, Film weselny, film reklamowy, Kamerzysta Brodnica, Kamerzysta Pomorskie, Kamerzysta warmińsko mazurskie, kamerzysta mazowieckie, kamerzysta Sierpc, kamerzysta Lipno, kamerzysta Mława, kamerzysta Włocławek, kamerzysta Płock, kamerzysta Inowrocław, kamerzysta Bydgoszcz, kamerzysta Grudziądz, Kamerzysta Wąbrzeźno, kamerzysta Brodnica

CINEMA ARTE 2023

Wideofilmowanie kujawsko pomorskie

Dwóch kamerzystów na weselu? Komu to potrzebne?

16 stycznia 2023

Dziś krótki wpis o tym dlaczego warto skusić się na dwóch kamerzystów.

Podczas jednego z ostatnich wesel w Toruniu wdaliśmy się w ciekawą dyskusję z fotografem. Dlaczego pracujemy na dwóch kamerzystów, zamiast na jednego? Jeden, przecież też nakręci. Można mieć trochę tańszą ofertę a i tak na swoje się wychodzi. No i wydaje się to być wygodniejsze!

Moje zdanie było zgoła odmienne. Posiadanie dwóch operatorów kamer może zapewnić wyjątkową i kreatywną perspektywę ujęć - w kościele podczas ślubu, czy w trakcie pierwszego tańca pracujemy na CZTERY kamery i wtedy zaczynają się prawdziwe szachy :)

Pracując we dwójkę zwykle mamy co najmniej dwa różne nastawienia i dwa różne podejścia do tego samego ujęcia. Skutkuje to  bardziej kreatywnymi i dynamicznymi ujęciami, których nie byłby w stanie wykonać sam operator.

Dodatkowo posiadanie dwóch operatorów może pomóc w zwiększeniu wydajności. Dzięki dwóm osobom współpracującym w ustawieniu, oświetleniu i nakręceniu waszych przygotowań do ślubu, proces ten przebiega szybciej, a produkt końcowy jest wyższej jakości.

Wreszcie, dwóch operatorów może zapewnić większą elastyczność w zakresie rodzajów ujęć, które można osiągnąć. W dwie osoby można uzyskać bardziej złożone ujęcia i ruch kamery. No i zawsze przynajmniej jeden kamerzysta czuwa, więc nie będzie tak, że jakieś wyjątkowe ujęcie wam przepadnie!

Czy was przekonałem?

Do zobaczenia na Waszym weselu :)